Kup mieszkanie w Redzie

Kup mieszkanie w Redzie
5 (100%) 2 vote[s]

Upalne lata sprawiają, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają nad Bałtyk. Od wielu lat słoneczna pogoda jest gwarantowana, a ceny poza znanymi kurortami konkurencyjne.

Reda – idealne miejsce wypoczynku

Reda to malowniczo położone miasto w powiecie wejherowskim. Przez środek miasta przepływa rzeka o tej samej, połowę powierzchni miasta zajmują lasy. To im Reda zawdzięcza niezwykle czyste powietrze. W pobliżu znajduje się także Trójmiejski Park Krajobrazowy z bogatą florą i fauną. Zwłaszcza roślinność robi wrażenie. Ponad 850 gatunków, w tym 40 pod ścisłą ochroną. Niezwykłe jak na tereny nizinne jest ukształtowanie terenu. Liczne wąwozy, wzniesienia, jeziora są pozostałością cofania się lodowca z tych terenów. To atrakcyjne miejsce wycieczek dla mieszkańców i wczasowiczów.

Miłośnicy wędkarstwa mogą spędzać długie godziny na łowieniu ryb w Redzie. Wysoka czystość wody sprawia, ze można w niej złowić pstrąga potocznego, troć wędrowną i wiele innych gatunków.

Piękne zakola Redy i atrakcyjny krajobraz po obu jej stronach sprawił, że utworzono na niej szlak spływów kajakowych wiodący do Zatoki Puckiej. Na brzegu rzeki jest wiele atrakcyjnych miejsc na organizację pikników rodzinnych

Władze miasta dbają o infrastrukturę sportową Redy. Znajduje się tu nowoczesny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W jego skład wchodzą boiska piłkarskie (pełnowymiarowe i Orlik), sześć kortów tenisowych, siłownia, sauna, hala sportowo-widowiskowa do rozgrywania gier zespołowych.

Przez miasto przechodzą liczne szlaki turystyki pieszej, rowerowej i dla turystów zmotoryzowanych.

Ciepłe wieczory w Redzie można spędzać na licznych koncertach muzycznych, występach kabaretowych. Bliska współpraca z Rumią i Wejherowem (tworzą razem Małe Trójmiasto Kaszubskie) pozwala na organizację dużych imprez plenerowych typu rekonstrukcji historycznych.

Z Redy jest bardzo blisko na Półwysep Helski, do Trójmiasta (kilkanaście minut samochodem) i nad Zatokę Pucką. Wszędzie wiodą dwupasmowe drogi. Można także skorzystać z Szybkiej Kolejki Miejskiej.

Największą atrakcją dla turystów i mieszkańców będzie otwierany w tym roku AquaPark Reda łączący w sobie park wodny i oceanarium. Zjeżdżalnie będą rozmieszczone między licznymi akwariami, Będzie pływało w nich 20 młodych rekinów.

Mieszkania w Redzie

Komu pobyt w Redzie się spodobał, może zapewnić sobie coroczne wakacje w tym uroczym mieście. Mieszkania w Redzie są wyjątkowo tanie i w atrakcyjnej zabudowie dostosowanej do charakteru miasta. Inwestycja w mieszkanie w Redzie jest inwestycją opłacalną. Można spędzić  w nim część sezonu, a na pozostałą wynająć, wtedy zwrot inwestycji będzie szybszy.  Rynek mieszkaniowy Redy jest bardzo zróżnicowany. Najczęściej oferowane są lokale o powierzchni od 30 do 60 metrów kwadratowych.

Reda jest także atrakcyjną ofertą dla mieszkańców Trójmiasta, którzy chcą zmienić miejsce mieszkania Reda zapewnia spokój, czyste powietrze i łatwy dojazd do pracy w Trójmieście. Jest przede wszystkim atrakcyjna dla małżeństw z dziećmi. Władze miasta dbają o rozwój najmłodszych, toteż w mieście funkcjonuje duża ilość przedszkoli i szkół podstawowych. Nie ma konieczności wożenia ich do Gdyni czy Sopotu. Dobrze zorganizowana jest również opieka zdrowotna.

W mieście funkcjonują liczne sklepy i lokale gastronomiczne, zakłady usługowe, więc nie ma potrzeby jeżdżenia do Trójmiasta.

Reda jest doskonałym miejscem zamieszkania dla osób, które cenią spokój, czyste powietrze i mieszkanie traktują jako własną oazę, w której odpoczywają po całym dniu pracy.

2 replies on “Kup mieszkanie w Redzie”

  1. Szefowa pisze:

    Wszystko fajnie, mieszkania w Redzie nie zamieniłabym ani na Rumię, ani Wejherowo, ani na pewno na przereklamowane Trójmiasto. Ale powiedzcie mi dlaczego w Redzie opieka zdrowotna jest na tak niskim poziomie? Panie burmistrzu, czy naprawdę w starym budynku dworca powinna mieścić się ta zapyziała przychodnia lekarska? Jak ktoś przyjeżdża do Redy pociągiem, a tak jest najszybciej i najwygodniej, to nie jest to najlepsza reklama żeby kupić mieszkanie w Redzie.

  2. normalny pisze:

    Ja kupiłem mieszkanie w Redzie na osiedlu Leśne Tarasy. I wszystko jest super, blisko do SKM, dobry dojazd, za płotem las i blisko na Hel. Ale władze miasta mogłyby coś zrobić z piratami drogowymi na ul. Leśnej. Codziennie jest tam istne szaleństwo. Miejska droga, ograniczenie do 50 km/h, a śmigają wariaci po 100 i więcej. Nie wiem czy to takie trudne, żeby zbudować progi zwalniające i w końcu to ograniczyć zanim ludzie zaczną ginąć, bo wypadki zdarzają się co chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *