Category Archives: Wykroczenia – punkt karne i mandaty

Wyprzedzanie bez bezpiecznego odstępu

Często popełniane wykroczenie, głównie wobec jednośladów. Nie wszyscy kierowcy pamiętają, że wyprzedzanie rowerzysty czy motocyklisty lub kierowcy jadącego coraz bardziej popularnym w Polsce skuterem, jest całkiem innym manewrem, niż wyprzedzanie innego samochodu. Continue reading →

Przekroczenie dozwolonej prędkości

Według wszystkich statystyk jest to najczęstsza przyczyna wypadków na polskich drogach. Nie może być jednak inaczej, skoro mandaty za przekroczenie prędkości mamy najniższe praktycznie w całej Europie. Nawet w nieodległej nie tylko geograficznie, ale także pod względem wysokości zarobków Słowacji, mandaty za przekroczenie prędkości są od 4 do 6 razy wyższe.

Continue reading →

Przejazd na czerwonym świetle

Bardzo często popełniane wykroczenie drogowe w Polsce i jedno z najbardziej niebezpiecznych w skutkach. W miejscach, w których funkcjonuje sygnalizacja świetlna, piesi, rowerzyści, a także inni kierowcy są przekonani, że są chronieni. Złudne przekonanie o bezpieczeństwie, które zapewniają światła, sprawia, że w takich miejscach także dochodzi do potrąceń, a także groźnych wypadków.

Continue reading →